11 Eylül 2013 Çarşamba

Göz Ameliyatım

Neler oldu neler?
Gözlüğümle eskisi kadar iyi göremediğim için doktora gittim. Ben sadece gözlük numaralarımın büyüdüğünü düşünmüştüm. Ama velev ki öyle değilmiş. Çünkü doktor hangi merceği takarsa taksın, benim görüşüm düzelmedi. Meğersem bende keratokonus diye bir rahatsızlık varmış.

Hemen kısaca anlatayım bu rahatsızlığı size. Gözün önünde bulunun kornea dediğimiz kısımda bozulmalar varmış. Daha sivri ve inceymiş normalde göre. Bunun üzerine ben bir iki doktora daha gittim. Göz topografısi falan çektirdim. Gözle alakalı  çok makineye girdim işte. Sonunda bana her doktor ameliyat dedi. Crosslinking ameliyatı olacakmışım. Ben iğneden korkan adama, sen gel "ameliyatı olman lazım" de. önce bi yusuf yusuf oldum tabi. Günlerce ameliyat moduna girmekle uğraştım. Ameliyat öncesi iki gece uyuyamadım.

Gel gör ki ameliyat günü geldi çattı. Bana "saat 11:00'de ameliyathane önünde ol seni çağırırız biz" dediler. Ben beklemeye başladım. Beklerken de uyumuşum zaten. Saat 14:00'da uyandım. Ameliyata aldılar beni. Girdim içeriye. Aman öyle korkulacak bişi değilmiş. Hatta hiç korkulacak bir şey değilmiş yani. Beni soydular yatırdılar. Gözüme "tel" diye bir şey geçirdiler. Gözümü kırpmamam içinmiş. Sonra zaten damla damlatmaya başladılar. Önce uyuşturdular damla damlatarak. Sonra B2 vitaminini damlatmaya başladılar. İlk yarım saat böyle geçti. İkinci yarım saatte UV ışınını gözüme doğru yönelttiler. Tabi damla damlatmaya devam ediyorlardı. Sonrada gözüme kontak lens yerleştirdiler ve ameliyat masasından kalktım. Korkulacak hiç bir şey yokmuş aslında. Ben biraz güzümde büyütmüşüm olanları.

Tabi bu ameliyat herhalde en basit ameliyattır. Hatta bence ameliyat bile denmemeli ya neyse...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder