6 Kasım 2013 Çarşamba

Hayatım Şelale Gibi

Hayatı akışına bırak gitsin. Su akar yolunu bulur... Gibisinden bir sürü cümle... Bu cümleler herkes için doğru cümleler. Herkesin hayatı bir akarsu gibi, ilerliyoruz sürekli. Deniz ve ya okyanusa ulaşmaya çalışıyoruz, yahut bir göle.

Son zamanlarda benim hayat akışım da uçurumun içine doğru. Görkemli bir şelale aslında. Işıl ışıl parlıyor. Bi yerden gökkuşağı çıkıyor falan. Tam bir görsel şölen anlayacağın. Gören insanlar tekrar tekrar bakıyorlar, büyüleniyorlar. Ne kadar güzelmiş diye imreniyorlar belkide.

Belkide yanlış bir seçimle başkasının akması gereken yere yöneldim. Belkide başkasının hayatıdır yaşadığım.

Halbuki ben o tepeden aşağı düşerken kayaların nasıl canımı acıttığını görmüyorlar, hissetmiyorlar. Yere çarpışımın sesini duyuyorlar ama ne denli ağrılar yarattığının farkında değiller. Az da olsa buharlaşıp yok olduğumu da görmüyorlar. Onlar sadece bakıyorlar ama görmüyorlar.

Çünkü ben o şelaleyim. Görkemli, gösterişli ve ihtişamlıyım. Ama içimdeki fırtınalardan kimsenin haberi yok. Soğuk kış günlerini nasıl atlattığımı bilen yok. O kayaların ne kadar keskin olduğunu bilen yok. Ne denli canımın yandığını bilen yok. İçimin kan ağladığını gören yok.

Tek görülen uçurumun kenarından ağaşı doğru akan ihtişamlı bir su kütlesi. Çevresinde harika bi tabiat olan doğanın en güzel yerlerinden biri. Güneşli günlerde gökkuşağının eksik olmadığı cennet köşelerinden biri...

Artık farkına varın. Ne kadar mükemmel görünürseniz görünün anca başkalarını kandırırsınız, kendinizi değil... O yüzden yalan söylemeyi bırakın ve olduğunuz insan olun. İnsanlar size baktıkları zaman gerçeği görsünler, baktıklarıyla kalmasınlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder