18 Ocak 2014 Cumartesi

Usturalı Vurucu !

Aslında uzun zamandır aklımdaydı saçlarımı usturaya vurdurmak. Ama cesaret edipte kestiremiyordum. Çünkü ben hep uzun saçlıydım ve saçlarıma kıyamıyordum. Bu sefer kestirdim. Bir anda berbere söyleyiverdim: "Usturaya vur!".

Saçlarımı kestirme zamanım geldiğinden berberin yolunu tutmuştum o gün. İçinden bir seste "usturaya vurdursana" dedi. Bende düşünmeye başladım. Dediğim gibi zaten uzun zamandır böyle bi düşüncem vardı. Berbere gidene kadar düşündüm. Hatta berberde de sıra vardı biraz, orada beklerken de düşündüm. Koltuğa oturunca da söyleyiverdim. "Ben dazlak istiyorum, usturaya vurur musun?" diye. Berberde baya şaşırdı. "Emin misin? bak saçların uzun ve güzel, başka bi model de kesebiliriz" dedi. Ben ama kararımı vermiştim. Söz ağzımdan çıkmıştı bile. "Kazıyalım" dedim. Makineyi saçıma daldırmadan önce de defalarca sordu "Emin misin?" diye. "Kes kes" dedim bende ve kesti. Tam ortadan daldırdı makineyi. Geri dönüş şansım kalmamıştı zaten. Bir numara ile saçımı kestikten sonra, traş köpüğünü kafama sürüp köpürttü. Bi güzel de usturaya vurdu. Berberden çıkarken hiç saçım yoktu. Berbere girdiğimde orman kaçkını gibiydim. Çıktığımda  ise yeni yolunmuş tavuk gibiydim. 

İlk ben bile şaşırmıştım kendime. Nasıl yapabilmiştim ki bunu? Nasıl cesaret etmiştim. Bunun baya bi dalgasını geçtik ev ahalisi olarak. Üç-dört güne de saçlarım zaten çıktı. Şu an üç numara falan olması lazım. Uzamasının baya bi sıkıntı olacağını düşünüyorum. Bakalım bu dönem nasıl geçecek benim için. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder