27 Aralık 2014 Cumartesi

yeni yıl dileği

bir yıl daha bitiyor. son günlerini yaşıyoruz artık. bitti bitecek. tüm duygularıyla geride kalacak tüm yaşanmışlıklar. tüm ihtiraslar birer anı olarak hafızamızda. cesaretimiz bizi ileri taşıyacak. geleceğimizi inşa ediyoruz geçmişimizin üzerine. temelimiz sağlam değilse geleceğimiz de sürekli sallantılı olur. o yüzden temiz kalmak önemli. ne kadar saf ve temiz duygularla yaşarsak yaşadıklarımızı o kadar berrak bir geleceğimiz olur. kötülük eden kötülük bulur diye boşuna dememişler. ve iyiler her zaman kazanır.

bazen bu cümleler insanları avutmak için söylenmiş safsatadan başka bir şey değilmiş gibime geliyor. temiz kalpli insanların başına sürekli kötü şeyler geliyor çünkü. hayatları hiç bir zaman olması gereken standartlarda olmuyor. hep bir sınanma durumu var. eğer sağ çıkabilirlerse, kötülerle olan savaşlarını kazanırlarsa mutluluk o zaman yapışıyor yakalarına. tabi pes etmezlerse.

artık gücümün kalmadığını hissediyorum. sürekli tökezlemekten, acı çekmekten, çırpınmaktan bıktım usandım. ne zaman mutluluğa erişeceğim? ne zaman engeller ortadan kalkacak? Allah'ım sana sığınıyorum. bana dayanma gücü ver. savaşmaktan bıktım usandım. değişmekten korkuyorum. kötülerin arasına katılıp bütün hayatım boyunca savaşmaktan korkuyorum. hayattan pes ettirme Allah'ım. savaşma gücü ver. iki bin on beş yılı barış içinde mutluluk dolu geçsin. herkes için başarı ve mutluluk diliyorum. benim dileğim budur. umarım kabul olur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder