2 Ağustos 2013 Cuma

Bir Varmış Bir Yokmuş

bir varmış, bir yokmuş
evvel zaman içinde kalbur saman içinde
deve tellal iken, pire berber iken
ben annemin beşiğini tıngır mıngır sallar iken

Peri masallarında yaşamaya benzemez gerçek hayat. İnsanları kandırmak ve avutmak için yazılmış bir dizi saçmalıktan ibarettir bazıları. İnsanların hayal dünyasını genişletirler. Mutlu olmak için insanların kendilerini kandırmalarına zemin hazırlar peri masalları. Kim ne için yazmış olabilir ki?

Çocukluğumuzda annemiz bize gece yatmadan önce masal okurdu. Diyar diyar dolaşırdık. Hep iyiler kazanır, kötüler kaybederdi. Ve hepsi mutlu sonra biterdi. Sonsuza kadar mutlu yaşarlardı. Şimdilerde ise onlara özenir oldum. Mutlu sonla biten bir masalın baş kahramanı gibi hissediyorum kendimi. Elmayla beni zehirlemeye çalışanlardan kaçıyorum. Kaleye hapsedilmiş bir kızı ejderhadan kurtarıyorum. Uyuyan güzeli uykusundan ben uyandırıyorum.

Masalları yazanlar acaba hayatlarında hep olmasını istedikleri şeyleri mi yazmışlardır? Bende mi masal yazmaya başlasam acaba? Yok ya, kendini kandırmaktan başka bir şey değil masal. Hem masallar içinde kaybolmak istemiyorum. Polyanna olmak istemiyorum. Neyse hayat onu yaşamak istiyorum.

Sonsuza kadar mutlu yaşamak istiyorum...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder