15 Nisan 2014 Salı

Yalnız Değilsın !

Bizler aslında hiç bir zaman yalnız değiliz. Ne kadar yalnız olduğumuzu düşünsek de, başımızı omzuna koyup ağlabileceğimiz biri yada bir şey vardır. Kimisi ağladığı duyulmasın diye başını yastığına gömer. Kimisi ise kendi içinde ki kendisinin omzuna koyar.

Ne kadar yalnız olduğunu düşünürsen, içindeki kalabalıkta o kadar artar!

Yalnız değilim. Bir çok arkadaşım, dostum, yastığım ve yorganım var. İçimde ise benden bir ordu var. Bir "ben" gider, başka bir "ben" gelir. Hangi "ben" yenilirse yenilsin yenisi doğar içimde. O yüzden ne olursa olsun yenilmezlerdenim. Sen ne kadar yendiğini düşünsen de, aslında yenilecek olan sensin. Ben yeniden doğarım, enerjimi yeniden toplarım. Sense enerjinin bitip yenileceğinin farkında bile olmazsın. Sen anlık galibiyetin tadını çıkar sadece. Son gülen iyi güler. Kazanan her zaman ben olurum.

Yalnız değilim. Ben yalnız olamam ki. Yalnızlık bir başına kalmak mi? Ben hiç bir zaman bir başıma değilim. Bütün sevdiklerim bir telefon kadar uzağımdalar. Ben onları kalbimde hissettikten sonra isterlerse Kanada'da olsunlar. Hiç bir şekilde uzaklıklarımızın bir önemi yok. Onlar benim kalbimde. Ben onların kalbindeyim. Yalnız olan kim?

Yalnız kalabilmen için tamamiyle unutulmuş olman lazım. Görünmez olarak yaşaman lazım dünyada... Kim görünmez bu hayatta? Daldan dala atladım yine bu gece. Her şeye bulaşasım var. Bulaşık yıkayasım var.

2 yorum: