1 Ekim 2012 Pazartesi

Boşa Vakit


Boşa geçirdiğim zamanları düşünüyorum aslında şu an. Bir anda da yazma isteği geldi nedense. Uzun bir yazı olacağını düşündüğümden olsa gerek.

Çok boşluklu bir hayat hepimizinki aslında. Şu an burda bunu yazıyor oluşum bile bazılarınız için "boşa vakit geçirmek" diye yorumlanabilir. Ben şu an öyle görmüyorum ama... Herkes kendi yaptığı şeyleri "dolu" bulur ve yapar. Bana göre bomboş olan bir şey belki senin olmazsa olmazlarındandır.

Boş arkadaşlıklarımda oldu. Hepimizin olmuştur zaten. Kimseye bir şey kazandırmayan boşlukta asılı duran arkadaşlıklar. Yavaş yavaş onlardan kurtulmaya başladım ben zaten. Çıkartıyorum bana bir yararı dokunmayanları ya da bir yararım dokunmayanları. Ha eğer sizde(ya da sende) bir yararımı görmüyorsanız beni çıkartın hayatınızdan. Laf olsun torba dolsun diye bir sürü arkadaş edinmişim zamanında. Şimdi ise ayıkla pirincin taşını!

Artık dolu dolu bir hayat yaşamak istiyorum zaten. Az olsun arkadaşlarım ama öz olsun! O kadar kuru kalabalığa neden ihtiyaç olsun ki?

Sadece arkadaşlık konusunda boşa harcanmış zamanlarım yok tabikide. Boşuna gittiğin şehirler var mesela. Sadece istediğim için. Gerçi şu an düşünüyorum da... Boşa arkadaşlık ettiğim her kişi ile geçirdiğim tüm vakitler boşa vakitmiş. Onlarla oturmalarım, sohbetlerim, gittiğimiz yerler, çektiğimiz fotoğraflar... Çekilen fotoğraflar geçmişten birer hatıra. Adeta boşa geçirdiğimiz vakitleri gözümüze gözümüze sokar gibi...

Neyse umarım bu aldığım kararları uygularım. Bi değişik oldum gene gece gece. Merhaba GELENLER!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder